teleskopická brána

Trojdílné teleskopické brány

Trojdílné teleskopické brány jsou zařízení, které se skládají ze tří křídel jezdících po třech samostatných kolejnicích. První křídlo teleskopické brány je poháněno pohonem přes ozubený hřeben a druhé a třetí křídlo teleskopické brány je taženo lanovým převodem umístěným tak, aby byl z venkovní strany skrytý. Tento systém se praxí prokázal jako spolehlivý a není důvod se obávat problémů.

Informace o pohonech používaných na teleskopické brány jsou blíže popsány v sekci "Dvojdílné teleskopické brány".

Jen drobná poznámka, na trojdílné teleskopické brány je převážně instalována silnější verze pohonu, tedy na 1000kg. Trojdílný teleskop má mnohem vyšší odpor a slabší pohon pak v případě nižších teplot tento odpor nepřekoná.

Ovládání brány

Brány je možné ovládat pomocí klíčového spínače, tlačítka, dálkového ovládání nebo např. GSM bránou přes mobilní telefon. U dálkového ovládání není problém sjednotit dálkové ovladače např. s ovládáním garáže, tzn. že i přes instalaci pohonu Nice je možné tento pohon ovládat i jiným ovladačem, např. Hörmann, Marantec, Genius, Jablotron, Enica atd. Stačí do pohonu přidat patřičný přijímač dálkového ovládání.

Bezpečnost

 Jako prvek aktivní bezpečnosti se používají fotobuňky, které hlídají volný prostor při zavírání. Jako prvek pasivní bezpečnosti se používá výstražní maják, který bliká ve chvíli, kdy je brána v pohybu.

 

teleskopická brána